Bu Bölümü Paylaşın

  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter
  • Yahoo
Çağ Kebabı Nedir, Özelliği, Nasıl Pişirilir
Yemek Tarifleri
cagkebabi
Çağ Kebabı

Çağ kebabı nedir, en büyük özelliği nedir, nasıl pişirilir?

Çağ kebabı olarak adlandırılan kebap çeşidi; ağırlıklı olarak Erzurum ve yöresinde yapılan bir et kebabı çeşididir.

Bazı yerlerde Erzurum kebabı olarak da adlandırılır.
 
Çağ kebabının en büyük özelliği; tamamıyla parça etten yapılmasıdır. Çağ dönerine takılan etin arasına kesinlikle kıyma konulmaz.

Ve çağ kebabını yaparken tercihen kuzu budundaki etler kullanılır.

Tamamıyla etten yapılan normal dönere çok benzerlik gösterir, ancak;

 

Çağ kebabının piştiği döner şişine takılan et, normal döner gibi dik değil, yatık bir şekilde odun ateşinin karşısında pişirilir.

Yani çağ kebabı pişirmek için normal döner makinası kullanılmaz. Ancak özel şekilde yapılandırılmış çağ kebap ocağı kullanılması gereklidir.

Ve bu çağ kebap ocağı da genellikle odun ateşiyle çağ kebabını pişirir.

Pişmiş çağ kebabını servise sunmak için;

Çağ ismiyle adlandırılan küçük yassı metal şişler (bazı yörelerde ve Kafkasya da tahta yassı şişler de kullanılır - ağaç çağ) etin pişmiş yerinden, döner şişine paralel sokulur ve bu şişin altından, şişe paralel şekilde kesilir.

Ve çağ şişinden alınmadan şişle birlikte müşteriye servis edilir.

Müşterinin tercihine göre tabakda veya lavaş ekmeği arasında yenir.

Çağ kebabı servisinde yanında fazla bir malzeme verilmez, basit bir salata, küçük acı biberler, közlenmiş domates veya biber, pratik tatlı çeşitleri etin yanında servis edilebilir.

Burada amaç, etin saf lezzetini ve tadını damaklarınızda hissetmenizdir.

Çağ kebabı satışı yapmak isteyen lokantalar, kebapçılar, restaurantlar sol yan taraftaki arama kutusundan çağ kebabı ocağı - çağ kebabı mangalı - çağ kebabı ızgarası - Erzurum kebabı arayarak; çağ kebabı pişirme mangalına ulaşabilirsiniz...

 

Yorumlar 

 
0 #2 mutfakmerkezi 08-06-2009 20:09
Sitemizde yer alan çağ kebap döner ocağı ve piliç çevirme makinelerini adresinize nakliye firması ile gönderiyoruz kazakistan astana şehri 2 gün sonra tır yola çıkıyor alım yapmanız halinde tır size yola çıktıktan 10 gün sonra ürünleri getiriyor.

Nakliye bedeli size ait olup sitemizden istemiş oldugunuz ürün modellerini bana bildirmeniz halinde size nakliye bedeli hakkında bilgi sunabilirim.

Bilginize sunulur.

Saygılarımızla.
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
0 #1 adem 08-06-2009 19:48
Mrb, Yurtidisi servisiniz var mi? Kazkhstan/ Astana sehrine CAG KEBAP ve PILIC cevirme makinesi gerekiyor. Doner misiniz lutfen?
Alıntı | Yöneticiye raporla
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Kredi Kartına Taksitli

Bu sitede yeralan bütün ürünler, bütün bankaların Axess, Bonus, Cardfinans, Maximum, World kredi kartlarına vade farkıyla 12 taksitle

Reklam
Ayrıca tek çekimde geçerli olan kredi kartları; Akbank, Albaraka Türk, Arap Türk Bankası, Bank Asya, Citibank, Denizbank, Finansbank, Fortis, Garanti Bankası, Halk Bankası, HSBC, İş Bankası, Kuveyt Türk, MNG Bank, Şekerbank, TEB - Türk Ekonomi Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve yabancı ülkelerde geçerli bütün kredi kartlarıyla alım yapabilmek için arayabilirsiniz - 0212 2370749 - 0212 2370750 - 0212 2370751 - 0212 2370759
Facebook'da Beğenirmisiniz